HAKKIMIZDA
Device

Erdemir Şirketler Grubu, 1992 yılından beri başarıyla otomotiv sektöründe müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Erdemir, 1992 yılında Erzurum’da Opel markasıyla sektöre giriş yapmış, arkasından gösterilen üstün performans neticesinde, 2002 yılında Opel markasıyla İstanbul Haramidere’de hizmet vermeye başlamıştır.

Erdemir, 2004 yılında bünyesine Chevrolet markasını eklemiş, hem İstanbul, hem de Erzurumda markayı başarıyla temsil etmiştir. Chevrolet’nin Türkiye ve Avrupa’dan çekilme kararı vermesiyle 2012 yılında faaliyetlere son verilmiştir.

Erdemir, son olarak 2009 yılında İstanbul bölgesi Hyundai bayiliğini almıştır.  

Erdemir, İstanbul’da 8,500 metrekarelik , Erzurum’da 6,000 metrekarelik 3S tesislerde faaliyet göstermektedir. Tüm tesislerin mülkü kendine aittir ve operasyonlarda 200 personel çalışmaktadır.


 

Erdemir, başladığı andan itibaren Opel markasını Erzurum’da pazar payı olarak hep zirvede tutmuş, hem Opel, hem de Hyundai markalarında İstanbul bölgesinin en başarılı bayilerinden birisi olmuş, satış, satış sonrası ve müşteri memnuniyetinde sayısız ödüle layık görülmüştür.

Erdemir Opel Erzurum, 2016 yılında Avrupa’nın en iyi tesisi seçilmiştir.

Erdemir’in vizyonu, uzman ve güleryüzlü personeliyle koşulsuz satış ve satış sonrası müşteri memnuniyeti ve yarıştığı her alanda Pazar liderliğidir.


Device

Erdemir Şirketler Grubunun kurucusu Yüksel Erdemir, Almanya Nürnberg GRUNDIG  AKADEMİ Makine Yüksek Meslek okulundan mezun olmuştur. Kariyerine Grundig’de başlayan Yüksel Erdemir, sonrasında Almanya’da otomotiv sektöiyle ilgili işlerde çalıştı.

1992 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapan Yüksel Erdemir, General Motors Türkiye’ye başvurarak 28 yaşında “en genç bayi sahibi” olarak Opel Erzurum bayiliğini almayı başardı. Tüm çalışma hayatı boyunca sadece otomotiv operasyonunu büyütmeye odaklandı ve yaptığı çoklu marka hamleleriyle, yıllık 4,000 satış adedine ulaşan büyük bir bayi grubu yarattı.

Yüksel Erdemir, 2004 yılı Markalar şampiyonluğunu kazanan Opel Motor Sports’un Yönetim Kurulu başkanıdır.